Tekst: Wicher Schreuders Foto's: Hasper Pictures
DHC speelt gelijk bij Rood Wit W: 2-2
Het hoopvolle scenario was vooraf duidelijk: als de groen-zwarten de resterende drie competitiewedstrijden zouden winnen, dan was nog van alles mogelijk. Immers, de koplopers Unitas’30 en sv Den Hoorn zouden vast en zeker nog wel ergens punten verspelen en met op de slotdag de wedstrijd Unitas’30 – sv Den Hoorn nog op het programma, dat bood nog mogelijkheden. Maar dan moest DHC wel driemaal winnen.
In Sint Willebrord lag het grasveld er deze keer prachtig bij. Slechts de beide doelgebieden waren een beetje kaal gespeeld, het veld was toch nog een beetje hobbelig, maar zo goed als deze keer hadden we dit natuurgrasveld bij onze eerdere twee bezoeken aan Rood Wit W nog niet gezien. Die beide eerdere keren speelden we daar gelijk, eerder dit seizoen (half oktober) eindigde de thuiswedstrijd ook in een gelijkspel: 0-0. Rood Wit is dus een tegenstander waar DHC het meestal moeilijk mee heeft. Trainer/coach Arie van der Padt moest het nog steeds doen zonder onder meer de langdurig geblesseerden Jeffrey van Roon en Joey Emmerink, maar desondanks stond er toch weer een fraai team in het veld.
Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Bas Oosterlaken begon DHC met aanvallend spel. Dit leidde al snel, na een goede pass van Vincent Romeijn, tot een actie van Jerone Goodett die vanaf de rechterkant naar binnen draaide maar vervolgens over schoot. Na een kwartier noteerden we een voorzet vanaf de linkerkant van Karlo Grgic, waardoor Jerone Goodett vrij voor Rood Wit doelman Andy Steging kwam, maar scheidsrechter Oosterlaken floot af voor buitenspel. Een minuut later volgde een dieptepass van de thuisclub op een speler op hun rechterkant, volgens de DHC-ers in zeer duidelijke buitenspelpositie, waarna een voorzet volgde en Gaynio Aarts bij de 2e paal volkomen vrij kon inschieten. Volgens de scheidsrechter werd het buitenspel opgeheven omdat die dieptepass een DHC-lichaam raakte, maar het was een onbewuste actie van die DHC-er en daarmee wordt volgens de regels het buitenspel juist niet opgeheven. Dat is alleen zo als een verdediger de bal bewust raakt, maar dat was niet het geval. Desondanks gaf scheidsrechter Oosterlaken doelpunt: 1-0. In de daaropvolgende fase kwam de mee opgekomen Roy Speelman in goede positie voor het Rood Wit doel, maar zijn inzet werd goed gekeerd door doelman Andy Steging, waarna Speelman in de rebound over het doel schoot. De Delftse ploeg kreeg na een klein half uur met een volgende tegenslag te maken: Levi Schipper moest zich vanwege een hamstring-blessure laten vervangen en dat was dan – na Jeffrey van Roon en Joey Emmerink - de derde geroutineerde verdediger die gemist moest worden. Youri Kooijmans, eigenlijk linksbuiten, kwam voor Schipper in het veld en ging links-achterin spelen, terwijl Storm de Kam naar het centrum verhuisde. Ondanks deze tegenvaller kende DHC een uitstekend slotkwartier van de 1e helft. Er volgden diverse goede doelkansen, met name via Jerone Goodett en Ilias Kariouh. Een prachtige en snelle 1-2-combinatie in de lengterichting tussen Ilias Kariouh en Jordy Brouwer bracht Kariouh alleen voor doelman Steging, die kansloos was op het schot van Kariouh: 1-1 na 33 minuten. Frank de Lange kopte even later net naast na een voorzet vanaf de linkerkant van Youri Kooijmans. Kort voor het rustsignaal begon een prachtige DHC-aanval bij Frank de Lange die Ilias Kariouh diep stuurde, waarna laatstgenoemde de uitlopende Rood Wit doelman omspeelde maar daardoor een beetje aan de zijkant van het veld terecht kwam, vervolgens de bal naar Jordy Brouwer speelde die Jerone Goodett in scoringspositie bracht: 1-2.
Na de doelwisseling begon de thuisploeg opnieuw tamelijk fanatiek in hun jacht op de gelijkmaker. Dat leidde tot enkele wat gevaarlijke situaties, maar de DHC-verdediging onder leiding van goalie Nick Hasper bleef het allemaal de baas. Na 20 minuten kwam Jessy Nauman in het veld voor de geblesseerde Jordy Brouwer. Kort hierna maakte DHC-verdediger Storm de Kam net binnen de beruchte lijnen een ongelukkige overtreding op een Rood Witter, hetgeen arbiter Oosterlaken – terecht – naar de stip deed wijzen. Desmond Nagtzaam zorgde vervolgens voor de 2-2. Beide teams probeerden hierna de overwinning binnen te slepen. Na 38 minuten wist DHC-goalie Nick Hasper uitstekend redding te brengen op een goed en hard ingeschoten vrije trap van de thuisclub. Verder waren het de groen-zwarten die alsnog voluit voor de zege gingen. Roy Speelman was na 40 minuten het dichtste bij een doelpunt: zijn kopbal werd, nadat de doelman al was verslagen, door een Rood Wit verdediger ternauwernood van de lijn gekopt. Max Otten kwam nog in het veld voor Scott Luiten, die ook al last had van een blessure. Er werd in die laatste minuten niet meer gescoord, zodat DHC andermaal in Sint Willebrord niet verder kwam dan een toch wel teleurstellend gelijkspel.
Enige tijd later horen de DHC-ers dat virtuele koploper sv Den Hoorn met 2-1 heeft verloren bij Spartaan’20, dus dan is het puntenverlies in het Brabantse land helemaal zonde. Unitas’30 won overigens thuis met 4-1 van CVV Zwervers, waardoor die ploeg uit Etten-Leur nu de beste papieren heeft. De laatste thuiswedstrijd van DHC is komende zondag tegen nummer 4 FC Boshuizen.
Tekst: Wicher Schreuders Foto's: Hasper Pictures
Slechts drie dagen na de competitieronde van donderdag jl. moest op zondag alweer worden aangetreden. DHC had donderdagavond aan een wervelende 1e helft voldoende om DOSKO met 4-0 te verslaan. Vandaag stond een volgende Brabantse tegenstander op het programma, te weten Sarto uit Tilburg. Ofwel nummer 3 DHC tegen de nummer 4. Het aantal afwezigen bij de groen-zwarten begint langzamerhand iets af te nemen. Evenals donderdagavond jl. stonden Levi Schipper en Ilias Kariouh weer in de basis, terwijl bovendien nu ook Jerone Goodett weer vanaf de aftrap in het veld stond. Jordy Brouwer bleef vanwege zijn nog opspelende blessure als wissel op de bank, terwijl uiteraard de langdurig geblesseerden Jeffrey van Roon en Joey Emmerink niet beschikbaar waren.
De aanwezige toeschouwers hadden bij het beginsignaal van scheidsrechter Raymond Schipper (Heerhugowaard) een plaatsje in de zon gezocht. Sarto begon met enige op het oog dreigende aanvalspogingen. De thuisclub moest vreemd genoeg even warm draaien, maar na die aanlooptijd nam DHC het initiatief volledig over en was vervolgens bijna steeds in balbezit, speelde de bal rustig rond, hetgeen soms werd onderbroken door kort balbezit van de Tilburgers. Er waren diverse doelpogingen van met name alle groen-zwarte voorwaartsen, Jerone Goodett, Ilias Kariouh en Karlo Grgic. Goed keeperswerk van Sarto-doelman Joep Tacke voorkwam lange tijd de openingstreffer. Na 32 minuten spelen was het dan toch raak. Een fraaie dieptepass van Vincent Romeijn bereikte Jerone Goodett, die het strafschopgebied in ging, terugdraaide naar zijn rechterbeen en fraai in de verre hoek scoorde: 1-0. Enkele minuten later probeerde Goodett na een pass van Scott Luiten ditzelfde te herhalen, maar nu ging zijn inzet net over het doel. Een schot van Ilias Kariouh ging via de handen van doelman Tacke op de lat. Na 41 minuten was er dan plotseling een goede kans aan de andere kant voor de mee opgekomen Mark de Kort, maar DHC-doelman Nick Hasper wist redding te brengen. Het slotakkoord voor de rust was echter weer voor DHC. Een voorzet vanaf de linkerkant van Karlo Grgic werd voor het doel door Ilias Kariouh niet in maar voorlangs het doel gekopt. In de slotminuut voor de rust bracht een goede dieptepass de bal bij Jerone Goodett die vervolgens de bal voorgaf op de mee opgekomen Ilias Kariouh die eenvoudig de 2-0 kon binnenschieten.
Na de doelwisseling hoefde DHC – gezien de stand en de warmte - niet meer zo nodig, ze lieten Sarto nu meer in balbezit komen, hoewel dit in de gehele 2e helft slechts tot één serieuze kans voor de Tilburgers leidde. Dat was halverwege de 2e helft toen een verre voorzet vanaf hun rechterkant bij de 2e paal van kortbij kon worden ingekopt door Willem Wupping, maar zijn inzet werd door DHC-goalie Nick Hasper gekeerd. Volgens de Tilburgers achter de lijn, maar volgens Hasper, scheidsrechter Schipper en bondsgrensrechter Damian Sangers voor de lijn. Dus geen doelpunt. Voor en na deze kans voor Sarto zagen we nog diverse doelkansen voor de groen-zwarten, met name via Jerone Goodett, Karlo Grgic en Jessy Nauman. Een kleine 10 minuten voor het eindsignaal speelde Ilias Kariouh de bal op Jessy Nauman die met zijn schot wel de Sarto-doelman passeerde maar de paal trof. Kort daarna zag een uitlopende doelman Nick Hasper dat een Sarto-speler de bal over hem heen speelde maar dat de bal naast het doel belandde. In de slotminuten noteerden we nog een dieptepass van de net ingevallen Youri Kooijmans op Ilias Kariouh, maar diens inzet ging net over de lat. Het eindsignaal kwam dan ook met 2-0, een stand die dus bij de rust al was bereikt. De lat, de paal en de Tilburgse doelman stonden meer groen-zwarte doelpunten in de weg.
Na afloop bleek sv Den Hoorn vanwege een 1-1 gelijkspel tegen Rood Wit W de koppositie weer te moeten overdragen aan Unitas’30 dat met 1-7 won bij DOSKO. De top vier is nu: Unitas’30 21-41, sv Den Hoorn 20-40, DHC 21-39, Boshuizen 21-33. Er zijn 24 wedstrijden te spelen. DHC speelt zondag a.s. – vrijwel op de Belgische grens – uit tegen Rood Wit W. Op de slotdag staat op het programma Unitas’30 – sv Den Hoorn. De prijzen worden pas dan verdeeld.
Tekst: Wicher Schreuders Foto's: Hasper Pictures
DHC wervelt naar winst: 4-0 tegen DOSKO
De groen-zwarten moesten op donderdagavond zien of men de twee recente nederlagen (1-0 uit bij Spartaan’20 en 5-0 uit bij Unitas’30) weer te boven kon komen. Genoemde twee nederlagen waren grotendeels te wijten aan het grote aantal afwezigen gedurende die twee speeldagen, maar het betekende wel dat men op afstand kwam te staan van de koplopers Unitas’30 en Den Hoorn.
Gelukkig kon trainer/coach Arie vd Padt deze avond weer over iets meer van zijn vaste krachten beschikken. Van de 7 afwezigen van afgelopen zondag konden nu Levi Schipper en Ilias Kariouh weer in de basis beginnen. Maar nu begonnen de afgelopen zondag met blessures uitgevallen Nabil Hadui en Jerone Goodett op de bank, terwijl Jordy Brouwer vanwege zijn blessure slechts een toeschouwersrol had. Youri Kooijmans kon na zijn blessure ook weer op de bank plaatsnemen. Daarmee bleven er nog voldoende afwezigen over, waaronder met name de langdurig geblesseerden Jeffrey van Roon en Joey Emmerink. Maar ook nu stond er nog steeds een alleraardigst team in het veld.
De wedstrijd stond onder leiding van de op het laatste moment aangestelde bekende oud-betaald voetbal arbiter Roelof Luinge (Bussum). DHC ging voortvarend van start en met soms wervelende combinaties ging men richting het DOSKO-doel. Al snel werd Ilias Kariouh aangetikt en leek hij geblesseerd uit te moeten vallen, maar dat viel uiteindelijk toch mee en hij kon de wedstrijd vervolgen. De combinaties van de thuisclub leidden al snel tot een aantal doelpunten. Na 12 minuten speelde Jessy Nauman de bal vanaf de rechterkant breed op Frank de Lange, die van buiten het strafschopgebied de bal schitterend in de rechterbovenhoek krulde: 1-0. Slechts drie minuten later kwam al de 2-0 op het scorebord via een één-twee-combinatie door het centrum tussen Vincent Romeijn en Ilias Kariouh, die door laatstgenoemde alleen voor DOSKO-goalie Dennis Uijl werd afgerond. Pas na 21 minuten spelen moest DHC-keeper Nick Hasper aan de andere kant voor het eerst serieus optreden, maar dat ging hem goed af. Een snelle aanval van DHC over de linkerkant leidde tot een verre voorzet van Karlo Grgic helemaal naar rechts, waar de bal door de mee opgekomen Roy Speelman weer terug voor het doel werd gebracht, waarna die aanval fraai door de jarige Max Otten werd afgerond: 3-0 na 24 minuten spelen. Nog binnen het half uur soleerde Ilias Kariouh vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnen en vervolgens schoot hij de 4-0 binnen, zijnde zijn 2e treffer van de avond. De groen-zwarten lieten in de 1e helft snel en wervelend combinatiespel zien en hadden nog diverse kansen op meer doelpunten. Een schot van Jessy Nauman werd door DOSKO-goalie Dennis Uijl weg gestompt. Kort daarna werd Karlo Grgic op links diep gestuurd door Nauman, waarna Grgic te snel en onbesuisd zelf op doel schoot, waarbij de bal hoog over ging, terwijl midden voor het doel twee DHC-ers volkomen vrij liepen. Kort voor de rust speelde Roy Speelman de bal nog op Jessy Nauman, waarna diens schot wederom goed gepareerd werd door de DOSKO-doelman. DHC was in de 1e helft veel sterker dan de gasten uit Bergen op Zoom, die niet één keer gevaarlijk bij het doel van Nick Hasper waren geweest. De groen-zwarten hadden met 4-0 het verschil nog maar matig in de cijfers uitgedrukt.
Na de doelwisseling was aan DHC-kant Ilias Kariouh vervangen door Youri Kooijmans. Later in de 2e helft kwamen ook Lennart van Kruijl, Nabil Hadui en Jerone Goodett nog in het veld. De 2e helft liet een wat beter voor de dag komend DOSKO zien, ze hadden nu meer balbezit, zonder dat de ploeg uit Bergen op Zoom in die 2e helft ook maar één keer serieus gevaarlijk kon worden. De thuisclub ging een versnelling lager spelen, het hoefde niet zo nodig meer, de wedstrijd was toch al beslist. Toch noteerden we nog diverse doelpogingen van de kant van DHC: Jessy Nauman lobde de bal vanaf de rechterkant over de DOSKO-keeper aan de linkerkant op de lat; de goed opkomende Vincent Romeijn schoot net over het doel; Frank de Lange schoot naast; Jerone Goodett schoot van dichtbij in het zijnet; Jessy Nauman schoot net naast het doel. Gescoord werd er echter niet meer, zodat de eindstand kwam met 4-0. De mensen uit Bergen op Zoom waren blij dat een grote nederlaag hen bespaard was gebleven, waar ze in de rust erg bevreesd voor waren. Het team van trainer/coach Mart van Bree miste overigens vanwege blessures diverse vaste krachten, maar dat gold ook voor DHC.
Scheidsrechter Roelof Luinge, geassisteerd door twee neutrale KNVB-grensrechters, had volgens eigen zeggen een hele makkelijke en sportieve wedstrijd waarbij geen enkele kaart nodig was.
Door het 2-2 gelijke spel van Unitas’30 uit bij Sarto en de 1-5 zege van sv Den Hoorn bij Boshuizen, gaat nu sv Den Hoorn ruim aan de leiding met 19-39, Unitas’30 staat 2e met 20-38 en als 3e DHC met 20-36. Komende zondag ontvangt DHC thuis Sarto, dat met 20-32 op de 4e plek staat.
Tekst: Wicher Schreuders Foto's: Hasper Pictures
Incompleet DHC kansloos bij koploper Unitas’30
Evenals een week eerder bij Spartaan’20 (1-0 nederlaag) wisten de groen-zwarten op de heenreis naar Etten-Leur al dat het een vrijwel kansloze wedstrijd zou worden. Unitas’30 stond immers niet voor niks bovenaan, hoewel slechts 1 puntje boven DHC, maar bovendien ontbraken ook nu veel te veel spelers om een realistische kans te maken op een goed resultaat.
Trainer-coach Arie vd Padt kon om diverse redenen evenals vorige week vandaag niet beschikken over de volgende vijf spelers: Levi Schipper, Jeffrey van Roon, Dyrell Dongor, Quinten vd Kraaij en Youri Kooijmans. De vorige week uitgevallen Joey Emmerink bleek zijn enkelbanden te hebben gescheurd, dus die voetbalt dit seizoen ook niet meer. En vandaag kwam daar ook nog eens de ziekmelding bij van Ilias Kariouh. Daarmee telden we bij het vertrek maar liefst 7 afwezigen. Scott Luiten moest na wekenlang blessureleed en slechts 1 training op de bank plaats nemen, terwijl Karlo Grgic vandaag ook weer beschikbaar was, maar nu noodgedwongen niet voorin maar achterin diende te spelen. Bovendien begon de complete voorhoede – Jerone Goodett, Jordy Brouwer en Nabil Hadui – ook al niet volledig fit aan de wedstrijd. Je hoopt op een aanvaardbaar resultaat. Je wilt geen uitvluchten en excuses. Een wedstrijd is een wedstrijd en de bal is rond.
Kort na het beginsignaal van scheidsrechter Rampersad trokken de groen-zwarten over de rechterkant via Jerone Goodett ten aanval, maar dat leverde niets op. Vervolgens werd bij een eerste snelle aanval van de thuisclub via een kopbal Justin Kwee in het centrum vrij voor doelman Nick Hasper gezet en dat betekende na twee minuten al 1-0. De groen-zwarten wisten deze snelle tegenslag kennelijk goed te verwerken. Er ontstond een levendig spelbeeld met aanvallen van beide teams, maar echt grote doelkansen bleven lange tijd uit. Na een klein half uur spelen moest DHC-verdediger Storm de Kam de bal vlak voor de doellijn weg werken. Bij een DHC-aanval leek Jerone Goodett na een fraaie solo in scoringspositie te komen, maar eenmaal in het strafschopgebied werd hem uiteindelijk de bal door een Unitas-speler ontfutselt. Aan de andere kant werkten Jordy Bollaart en Ayman Ben Omar de bal in kansrijke posities toch naast dan wel over het DHC-doel. De rust kwam dan ook met 1-0. De groen-zwarten mochten op dat moment niet ontevreden zijn: niet over de 1-0 tussenstand en ook niet over het vertoonde tegenspel, gezien het genoemde grote aantal afwezigen.
Na de doelwisseling bleef aan DHC-zijde Nabil Hadui geblesseerd in de kleedkamer achter, waardoor Karlo Grgic nu toch weer voorin kwam te spelen en invaller Lennart van Kruijl linkerverdediger werd. In de beginfase van de 2e helft was DHC tweemaal dicht bij de gelijkmaker. Een fraaie aanval via Roy Speelman, Jordy Brouwer en Karlo Grgic bracht de bal voor het doel bij Jessy Nauman, maar deze kon de voorzet niet in een doelpunt omzetten. Na 6 minuten in de 2e helft soleerde Jerone Goodett vanaf de rechterkant het strafschopgebied in, waarna zijn schot via de vuisten van doelman Jeroen Sebregts op de paal kwam en niet meer dan een corner opleverde. Dat had de gelijkmaker kunnen zijn. Drie minuten later schoot aan de andere kant Ayman Ben Omar de bal onhoudbaar in de kruising en dat betekende dan de 2-0. Kort hierna moest nog weer een DHC-er geblesseerd het veld verlaten, namelijk Jordy Brouwer die last had van zijn achillespees. Hij werd vervangen door Scott Luiten, die achterin ging spelen. In een tijdbestek van slechts 8 minuten werd DHC vervolgens definitief en ruim verslagen. Na onnodig balverlies aan DHC-kant schoot Papito Puriel na 25 minuten de 3-0 binnen; vijf minuten later werd een voorzet vanaf hun linkerkant door Jan Bos ingeschoten; slechts drie minuten later werd een voorzet vanaf opnieuw de linkerkant bij de 2e paal min of meer in het doel gelopen door Danny Lauwen: 5-0. De wedstrijd was hiermee ruimschoots beslist, maar dat was eigenlijk al bij de 2-0 het geval. Tot het eindsignaal viel er niet veel enerverends meer te noteren, behalve dan dat Jerone Goodett kort voor tijd ook nog eens met een blessure naar de kant moest.
Koploper Unitas’30 behaalde een ruime en dik verdiende overwinning op DHC. Ze hadden hun revanche voor de 7-4 DHC-zege in oktober jl. in Delft. De groen-zwarten gaven in de 1e helft nog enigszins acceptabel tegenstand, kregen kort na rust nog een goede kans op de gelijkmaker, maar daarna stortte het verweer snel in. Maar zoals aangegeven: er ontbraken te veel vaste waarden in het team om in een uitwedstrijd bij de koploper ook maar enige kans te maken. De spelers die in het veld stonden (waarvan een aantal ook niet geheel fit waren) hebben alles gedaan wat mogelijk was, maar meer zat er echt niet in. We zullen moeten zien wie van de spelers tijdig en voldoende kunnen worden opgelapt om de twee in de komende dagen op het programma staande wedstrijden mee te kunnen gaan spelen: donderdag 12 mei a.s. thuis tegen Dosko en zondag 15 mei a.s. thuis tegen Sarto. De strijd om het kampioenschap gaat vooralsnog tussen Unitas’30 en Den Hoorn.
Tekst: Wicher Schreuders Foto's: Hasper Pictures
Gehavend DHC verzuimt koppositie te pakken
Voorafgaand aan de wedstrijd op Rotterdam-Zuid tegen Spartaan’20 wisten de DHC-ers al dat het een zware middag zou worden. Enerzijds zouden de groen-zwarten bij winst de koppositie kunnen overnemen en dat dan net voor de uitwedstrijd tegen de huidige koploper Unitas’30. Anderzijds was de Delftse hoofdmacht door diverse oorzaken zeer gehavend en moest men onvolledig aantreden, waarmee de winstkansen vooraf niet heel hoog werden ingeschat. Na de winterstop was DHC’s herstart vrij zwak met twee nederlagen en twee gelijke spelen, maar daarna volgde een geweldige reeks met 6 zeges en 1 gelijkspel met in die 7 wedstrijden als doelcijfers 23-5. De laatste nederlaag dateerde dan ook alweer van 27 februari, dus van twee maanden terug, toen met 3-1 werd verloren bij DOSKO. Indien die reeks voortgezet zou kunnen worden, dan zou DHC – gezien de op het programma staande wedstrijd Boshuizen – Unitas’30 – wel eens de koppositie kunnen gaan pakken.
Trainer-coach Arie vd Padt kon door diverse oorzaken vandaag niet beschikken over met name de volgende zeven spelers: Levi Schipper, Scott Luiten, Jeffrey van Roon, Dyrell Dongor, Quinten vd Kraaij, Karlo Grgic en Youri Kooijmans. Dit leidde tot de nodige aanpassingen, met name in de verdediging, waar nu Storm de Kam en Quinten van ’t Hoog in de basis begonnen.
Vrijwel direct na het beginsignaal van scheidsrechter Ramon Westhoff (Vlaardingen) hadden de groen-zwarten op voorsprong kunnen en moeten staan via de diepgaande Jerone Goodett, die alleen voor Spartaan-doelman Poya Maleki Seifar (ex-DHC) kwam, maar zijn schot was helaas te onbesuisd en ging over het doel. Vervolgens waren in de loop van de 1e helft de kansen eigenlijk alleen voor de thuisclub. DHC speelde wat afwachtend en onzeker, hetgeen met de wat afwijkende opstelling niet heel vreemd te noemen was. Het aantal echte kansen voor de bewoners van Rotterdam-Zuid bleef echter ook beperkt, al moest na circa 20 minuten DHC-goalie Nick Hasper alles geven om een tegengoal te voorkomen, maar hij klaarde die klus met verve. Pas op slag van rust kreeg DHC weer een noemenswaardige kans bij het andere doel. Roy Speelman gaf vanaf de achterlijn een goede voorzet, waarna de bal uiteindelijjk op de rand van het 16 meter-gebied bij Vincent Romeijn belandde, maar zijn schot ging over het doel van Poya Maleki.
Vijf minuten na de doelwisseling pikte een van de snelle Spartaan-voorwaartsen de bal op net voor de uitlopende DHC-doelman Hasper waarna deze werd omspeeld en de bal in het lege doel belandde: 1-0. Vervolgens was er gelukkig nog veel tijd voor DHC om dit recht te gaan zetten, maar het ging niet makkelijk. Wel kwam DHC steeds beter in de wedstrijd, er was veelvuldig balbezit voor de Delftenaren, terwijl men steeds meer aan aanvallen toe kwam. Na 25 minuten spelen resulteerde een fraaie aanval in een uitstekend schot van Roy Speelman op het Rotterdamse doel, maar Poya Maleki kon met zijn vuisten redding brengen. Een door Quinten van ’t Hoog diep gespeelde bal op de voor Goodett ingevallen Nabil Hadui leidde tot een volgende doelpoging, maar het schot was niet krachtig genoeg om de Rotterdamse goalie ongerust te maken. Spartaan’20 moest het in de 2e helft steeds meer hebben van een enkele uitval, maar na een klein half uur spelen troffen zij hierbij de paal. Kort hierna, nadat de klok op 30 minuten was gekomen, speelde Jordy Brouwer de bal op Ilias Kariouh die goed inschoot, maar via de handen van Maleki kwam de bal op de binnenkant van de paal en sprong deze het veld weer in. Twee minuten later moest bij DHC ook nog eens de geroutineerde verdediger Joey Emmerink geblesseerd het veld verlaten, waarna hij werd vervangen door Max Otten. In de resterende minuten werd de druk van DHC steeds groter en waren er doelpogingen van onder meer Ilias Kariouh (schot in de draai, maar net naast), Nabil Hadui (onderuit in de 16 en later terug gefloten in twijfelachtige buitenspelpositie) en Frank de Lange (redding van doelman Maleki). Het eindsignaal kwam echter zonder groen-zwarte doelpunten en daarmee bleef het bij 1-0 voor de thuisclub.
Na afloop hoorden de DHC-ers de overige uitslagen, waarvan de belangrijkste uiteraard die was van de wedstrijd Boshuizen – Unitas’30. Deze wedstrijd bleek in 1-0 te zijn geëindigd. Dit betekende dat DHC bij een zege vandaag alleen koploper was geworden, terwijl een gelijkspel had betekend dat DHC naast Unitas’30 aan de kop was gekomen. De actuele stand is nu: 1. Unitas’30 18-34, 2. Sv Den Hoorn 17-33, 3. DHC 18-33. Het vandaag niet spelende sv Den Hoorn is de lachtende derde. En dat alles met als eerstvolgende wedstrijd op het programma Unitas’30 – DHC, volgende zondag in Etten-Leur. Maar helaas: een gehavend DHC verzuimde de koppositie te pakken. Ondanks de goede wil van de spelers die in het veld stonden, zat in alle eerlijkheid een zege er echter niet in vandaag, maar had een gelijkspel er nog wel uit te slepen moeten zijn. Er zijn nog 6 wedstrijden te spelen, te beginnen met die uit tegen Unitas’30. Eerst maar eens naar de blessureboeg kijken…..
Tekst: Wicher Schreuders Foto's: Hasper Pectures
DHC scoort te weinig tegen VUC: 4-2
De groen-zwarten traden in eigen stadion aan voor de derby tegen het Haagse VUC in de wetenschap dat koploper Unitas’30 donderdagavond jl. met 2-1 ten onder was gegaan bij sv Den Hoorn. Hierdoor stond Unitas’30 voor aanvang van de speelronde op deze zonnige zondag op 16-33 met DHC en sv Den Hoorn daarachter op de gedeelde 2e plaats met beide 16-30. Voor een redelijk aantal toeschouwers stond de wedstrijd onder leiding van scheidsrechter Michel de Waal (Zaandam), die werd geassisteerd door Quinten Oudendijk (Alkmaar) en Michel Tiemessen (Almere).
DHC trok vanaf de aftrap, gewoontegetrouw, met combinatievoetbal ten aanval. Dit leidde al snel tot een overwicht en enige fraaie doelkansen. Een goed schot van Ilias Kariouh werd, al na 4 miinuten, door de ervaren Haagse goalie Rudy Lakwijk ternauwernood tot hoekschop verwerkt. Enkele minuten later kopte Levi Schipper bij een corner goed in, maar een van de VUC-spelers wist de bal nog net op de doellijn te keren. Na 16 minuten kwam dan toch de 1-0 op het scorebord. Ilias Kariouh, aangespeeld door Jordy Brouwer, draaide zich knap vrij op de rand van het strafschopgebied en zijn daaropvolgende schot verdween buiten bereik van Lakwijk in de uiterste benedenhoek. VUC herpakte zich echter snel, DHC lette even niet op en slechts drie minuten later viel een hoge verre bal precies tussen Levi Schipper en doelman Nick Hasper in, waar Dominique Aries de bal kon oppakken en alleen voor Hasper inschoot: 1-1. Kort hierna moest Hasper alert redding brengen bij een volgende Haagse aanval, maar daarmee was het voor de 1e helft aanvallend wel gedaan van Haagse zijde. De groen-zwarten trokken voortdurend ten aanval, maar in het strafschopgebied ging het steeds net mis, soms ook door wel of niet penalty-waardige overtredingen binnen de beruchte lijnen. Eerst ging Ilias Kariouh neer, vervolgens Karlo Grgic en daarna Roy Speelman. De eerste twee situaties werden door arbiter De Waal weg gewoven, maar bij de overtreding op Speelman was er geen enkele twijfel en ging de bal op de stip. Joey Emmerink zette zich, na een klein half uur spelen, achter de bal, maar zijn inzet werd door VUC-goalie Lakwijk gekeerd, waarna de rebound een herhaling van zetten werd, want ook de opnieuw door Emmerink ingeschoten bal werd door Lakwijk gestopt. Een dubbele gemiste kans voor de thuisclub om opnieuw de leiding te nemen. Tien minuten voor rust kwam de bal via Ilias Kariouh en Jessy Nauman bij Jordy Brouwer, maar zijn inzet verdween net over de lat. Hiermee brak de rust aan met 1-1.
Na de theepauze noteerden we een snelle en fraaie een-twee-combinatie tussen jongeling Karlo Grgic en routinier Jordy Brouwer, waarna Grgic vanaf de linkerkant op het doel afgaand fraai inschoot: 2-1. Net als vorige week dus een doelpunt van Grgic en dat in zijn tweede wedstrijd met een basisplaats in DHC 1. DHC bleef een overwicht houden, maar aanvankelijk bleven grote kansen in het 2e bedrijf uit. Na een kwartier spelen zagen we – net als in de 1e helft – na een hoekschop een door Levi Schipper goed ingekopte bal, die ook nu door een VUC-speler nog net op de lijn werd gekeerd. Enkele minuten later nam DHC-captain Jeffrey van Roon aan de linkerkant een vrije trap, die voor het doel door Karlo Grgic ternauwernood over het doel werd gekopt. Jessy Nauman speelde bij een volgende aanval de bal diep op Ilias Kariouh, die zijn schot gekeerd zag worden door Lakwijk, maar daarbij verzuimde Kariouh de volledig vrij voor het doel lopende Nauman aan te spelen. In de laatste 20 minuten kwam aan DHC-zijde Jerone Goodett (op de terugweg na een blessure) in het veld voor Grgic. Max Otten verving Jessy Nauman. Met nog een klein kwartier te gaan speelde Jordy Brouwer diep op Goodett, die doelman Lakwijk omspeelde en vervolgens de 3-1 in kon schieten. De 3e assist van Jordy Brouwer in deze wedstrijd, dus betrokken bij alle groen-zwarte doelpunten tot dat moment. De wedstrijd leek hiermee definitief beslist. Maar onverwacht viel 5 minuten later aan de andere kant toch nog een tegendoelpunt, nadat een hoge bal bij de 2e paal omlaag kwam in een scrimmage, waarbij DHC-verdediger Levi Schipper de bal ongelukkigerwijs op zijn voet kreeg en de bal in het doel verdween: 3-2. VUC ging er hierdoor toch weer in geloven en trok logischerwijze ten aanval. Helaas raakte in de slotfase DHC-aanvoerder Jeffrey van Roon door een ongelukkige landing en valpartij met een tegenstander ernstig geblesseerd aan zijn rechterenkel, waarbij nader onderzoek in het ziekenhuis moet uitwijzen wat en hoe ernstig de blessure exact is. Kort hierna trof Frank de Lange de paal, terwijl bij een volgende aanval Max Otten van dichtbij in vrije positie helaas net naast het doel schoot. In blessuretijd trok VUC massaal ten aanval, waarbij ook goalie Rudy Lakwijk ver mee naar voren trok. Op het moment dat DHC de bal veroverde leidde dit tot een verre bal naar voren waar de snelle Jerone Goodett wel raad mee wist. Met een vrij veld en een leeg doel voor zich maakte hij 5 minuten in blessuretijd de 4-2 waarna scheidsrechter De Waal direct voor het einde floot.
Al met al een sterker DHC dat veel te weinig doelpunten scoorde, waardoor VUC lang het idee kon hebben dat men de gelijkmaker zou kunnen scoren. Behalve deze winst van de groen-zwarten was er ook het goede nieuws dat koploper Unitas’30 wederom punten verspeelde, nu door een gelijkspel thuis tegen rode lantaarn-drager Rood Wit W. sv Den Hoorn won met 2-0 van Olympia. Hiermee is de stand aan de kop na vandaag: 1. Unitas’30 17-34, 2/3. DHC en sv Den Hoorn 17-33. Er zijn nog 7 wedstrijden te gaan, dus er kan nog veel gebeuren. Maar zowel DHC als sv Den Hoorn moeten nog naar Unitas’30 in Etten-Leur toe. Op 1 mei a.s. speelt DHC uit tegen Spartaan’20, op 8 mei moet worden afgereisd naar Unitas’30. Pas op 15 mei speelt DHC weer thuis en wel tegen DOSKO.